Українська



Чому біопаливо шкідливе для тропічних лісів?

Нещодавно чимало інтересу викликала можливість використання рослин в якості палива, щоб замінити таке викопне паливо, як бензин і дизельне пальне, які викидають гази, що спричинюють парниковий ефект атмосфери і потепління на планеті.

Це біопаливо, тобто паливо рослинного походження , як правило, виготовляється з сільськогосподарських культур. Існує 2 основних типи біопалива: паливний етанол та біодизельне паливо. Етанол, як правило, виготовляється з зерна і цукрової тростини, а біодизель з плодів пальм (більше про пальмову олію), соєвих бобів (більше про сою) та каноли (відомої також як рапс).

Оскільки біопаливо виготовляється з сільськогосподарських культур, то спричинює менше забруднення і виділень парникових газів, ніж традиційне викопне паливо, але на практиці науковці з’ясовують, що деякі з них теж призводять до забруднення довкілля. Біопаливо також може заподіяти шкоду бідним верствам населення, і це має під собою економічну причину.

Тепер, коли урожаї традиційно продовольчих культур використовуються для виробництва енергії, підвищився попит на такі культури, що призвело до підвищення їх в ціні. Тоді як підвищення цін підходить для фермерів, які отримують більше грошей за врожай, який вирощують, то споживачі змушені більше сплачувати за їжу. В бідних країнах, де люди не мають багато грошей, це означає, що багато з них залишаються голодними. В 2007 та 2008 роках в кількох країнах пройшли акції протесту людей, які не можуть дозволити собі сплачувати такі ціни за їжу.

Підвищення цін на ці сільськогосподарські культури спричинює ряд інших проблем. Для того, щоб скористатися підвищенням цін, фермери усього світу обробляють землю для вирощення врожаю. Оскільки більша частина землі в Північній Америці та Європі вже задіяна під фермерство, то сільське господарство розширюється за рахунок тропічних лісів, особливо в Бразилії та Індонезії, де все ще є чимало землі придатної до сільського господарства. Проблема полягає в тому, що певна частина цієї землі покрита тропічними лісами. Коли фермери вирубують ліси задля будівництва ферм, мертві дерева вивільняють двоокис вуглецю та інші парникові гази в атмосферу ( так само, як і викопне паливо при згорянні). Крім того, винищення лісів витісняє місцеве населення та вбиває живу природу. Отже, біопаливо має неабиякий вплив на довкілля.

Деяке біопаливо менш шкідливе, ніж інші. Коли урожай виростає на покинутих сільськогосподарських землях і на ділянках, що не мають природної екосистеми, то вони можуть здійснювати незначний вплив на довкілля, якщо не зловживати добривом та пестицидами. В майбутньому нові види біопалива будуть виділяти навіть менше парникових газів і зможуть, власне, приносити користь довкіллю. Наприклад, використання диких трав у виробництві біопалива в Сполучених Штатах Америки могло б збільшити його вихідну масу і зумовлювати менше забруднення, ніж етанол, вироблений на основі зернових. В той же час, ці трави можуть підвищити родючість ґрунту і не осушують його.




Інформація




Українська | Інформація | Англійська

©2009 Rhett Butler