Češtiny
Madagascar


ŮLOHA VZDĚLÁNÍ PŘI OCHRANĚ PRALESŮ

Při ochraně světových pralesů hraje důležitou roli vzdělání. Lidé musí nejprve objevit krásu pralesů a pochopit jejich význam. Jen tak je budou chtít sami chránit. Ochrana životního prostředí by se měla vyučovat jak v západních zemích, např. ve Spojených Státech, tak v zemích, jež mají vlastní pralesy, např. v Bolívii či Madagaskaru.
Lidé ve Spojených Státech musí pochopit, jakou roli v kácení pralesů sami sehrávají. Např. nákup mahagonových výrobků přispívá ke kácení pralesů v jiných zemích. Pokud se budeme snažit chápat životní prostředí, pochopíme rovněž, o co všechno kácením pralesů přicházíme. Můžeme se také rozhodnout podporovat společnosti a organizace, které pomáhají pralesy chránit.

Obyvatelé zemí, které mají vlastní pralesy, sami někdy nevědí, jak důležité pralesy jsou. S pomocí vzdělávacích programů se tito lidé dozví, že pralesy jsou zdrojem základních surovin (např. pitné vody) a jsou domovem rostlin a živočichů, kteří se nevyskytují nikde jinde na světě. Málo dětí na Madagaskaru ví, že lemuři nežijí také v Americe. Když se dozví, že lemuři se vyskytují pouze na Madagaskaru, jsou na to patřičně hrdí.

Do češtiny přeložila Vlasta Burmazová
copyright a právní podmínky | Olejna palma | anglická | email

©2010 Rhett Butler