србија

Свет највећих градова - 1-500

Највећих градова у свијету - (Рангирају по броју становника) [Ранг: 1-500 ]Опсег: 1-500 | 501-1000 | 1001-1500 | 1501-2000 | 2001-2500 | 2501-3000 | 3001

WIKIPEDIA Уједињених нација (У.Н.) CITYPOPULATION.DE
Град, Држава Свет Ранг Процјена 2008 Земљиште (ск км) Брзина раста Градско становништво Површина (ск км) Градско подручје становништва Површина (ск км) Датум Пописа Градско становништво
Токыо / Јапан13440000078350.1584896536211257660121872005-10-0133800000
Сеоул / Јужна Кореја22001000019430.43100201236052006-07-0123800000
Мексицо Циты / Мексико31843000021370.60182049642006-07-0122800000
Мумбаи (Бомбај) / Индија4195300007772.00119143984661636808410412001-03-0122200000
Делхи / Индија51800000014252.409817439431127914586242001-03-0122200000
Њујорк (НЫ) / Унитед Статес620090000112640.2481431977832005-07-0121900000
Џакарта / Индонезија72180000027202.3886401847402003-07-0115100000
Сао Пауло / Бразил81914000025900.781101670314932005-07-0120900000
Манила / Филипини91955000014252.3115810826142000-10-0119000000
Лос Ангелес (ЦА) / Унитед Статес101473000058120.79384482912172005-07-0118000000
Шангај / Кина111446000023961.54143485352000-11-0117900000
Осака / Јапан121727000027200.0426288112222005-10-0116700000
Каиро / Египат131675000012691.5367585812006-11-1114700000
Колката (Цалцутта) / Индија14150100009841.834580544185132165468972001-03-0116000000
Карачи / Пакистан1593800008812.5493390231998-03-0215600000
Гуангзхоу (Кантон) / Кина161181000025901.4885248262000-11-0115200000
Буенос Аирес / Аргентина171239000025900.462965403112980301991-10-1513800000
МОСКВА / Русија181326000045330.20104338692006-07-0113500000
ПЕКИНГ (Пекинг) / Кина191277000026161.60115095952000-11-0113100000
Дака / Бангладеш2073100003112.8653335711542001-01-2213000000
Истанбул / Турска211122000012561.1195557192003-07-0112400000
Рио де Жанеиро / Бразил221116000015800.79613665212562005-07-0112400000
Техран / Иран2380000006351.2771889362003-07-0112400000
ЛОНДОН / Унитед Кингдом24832000016230.0782782512001-04-2912300000
Шенжен / Кина251171000012952.1070088312000-11-019550000
Лагос / Нигерија2688600009712.9951952471991-11-2611300000
Париз / Француска271043000030430.0921250171051999-03-0810000000
Цхицаго (ИЛ) / Унитед Статес28903000059520.5428425185882005-07-019800000
Чонгкинг (Цхунгкинг) / Кина2941500005701.2796919012000-11-016350000
Нагоыа / Јапан30925000033020.2722150623262005-10-018300000
Вухан / Кина3152400007121.3683127002000-11-018950000
Лима / Перу3277500006481.0856819412005-07-188850000
Бангкок / Тајланд33829000015021.19685800015692006-07-018750000
Богота / Колумбија3474400004141.34694521616052006-07-018550000
Киншаса / ДЕМ Реп Конго3581900006224.388500000
Лахоре / Пакистан3668100005832.6351434951998-03-028200000
Вашингтон (ДЦ) / Унитед Статес37426000029961.005505211582005-07-018200000
Тиањин (Тиентсин) / Кина38720000012951.2874991812000-11-018150000
Цхеннаи (Мадрас) / Индија3973200004141.88421626817464246246122001-03-018000000
Донггуан / Кина40765000012951.7964457772000-11-015700000
Бангалор / Индија4166600006482.25429222356868444462001-03-017550000
Хидерабад / Индија4266100007902.07344987855336402001-03-017300000
Јоханесбург / Јужна Африка43647000023961.087523491996-10-107300000
Сан Францисцо (ЦА) / Унитед Статес44545000024970.317394261212005-07-017300000
Ессен / Немачка45725000026420.005995152101999-07-015700000
Хонг Конг / Кина - Хонг Конг4669500002200.89685710011042006-07-017150000
Таипеи / Кина (Таиуаин)4768200004401.2026403221999-07-016750000
Хо Ши Мин Циты (Саигон) / Вијетнам4867100006092.4030157431401992-07-015650000
Багдад / Ирак4960000005961.7738412681987-10-176350000
Даллас (ТКС) / Унитед Статес50516000039591.8912138258812005-07-016300000
Мадрид / Шпанија5151300009450.65312860060582006-01-016100000
Пхиладелпхиа (ПА) / Унитед Статес52527000046610.3014632813472005-07-016000000
Сантијаго / Чиле5356300007900.7258907452006-06-305900000
Бело Хоризонте / Бразил54464000010101.2123999203352005-07-015850000
Торонто / Канада55579000022791.03540632459032006-07-015650000
Ахмедабад / Индија5650600002022.26351536145192782001-03-015750000
Хоустон (ТКС) / Унитед Статес57455000034631.90201658215242005-07-015750000
Детроит (МИ) / Унитед Статес5838600003267−0.13 8866713592005-07-015700000
Бостон (МА) / Унитед Статес59475000055010.235590341252005-07-015650000
Атланта (ГА) / Унитед Статес60416000050832.194706883412005-07-015650000
Картум / Судан6146000005832.8394748329197731993-04-155600000
Ченгду / Кина6238600005701.2243335412000-11-015600000
: Миами (ФЛ) / Унитед Статес63522000028910.76386417932005-07-015500000
Куала Лумпур / Малезија64547000021372.3511453421991-08-144650000
Схеныанг / Кина6545600007771.1753030532000-11-015150000
Ријад / Сауди Арабиа66446000013212.0440871522004-09-154925000
Каракас / Венецуела6726700002720.9419752944331998-07-014925000
Ыангон (Рангун) / Мијанмар6842200003502.024825000
Кси'ан (Сиан) / Кина6933400005311.3744815082000-11-014800000
Санкт Петербург (Лењинграда) / Русија7045700001191−0.13 45759022006-07-014750000
Пуне / Индија7144700002202.51254006914637555254232001-03-014725000
СИНГАПУР / Сингапур7243200004790.9644839002006-07-014675000
Гвадалахара / Мексико7340900007121.1938338662006-07-014525000
Александрија / Египат7441500002931.8233390761996-11-194475000
Цхиттагонг / Бангладеш75'20234891682001-01-224475000
Сыднеы / Аустралија76368000017880.604255954121402005-06-304375000
Пхоеникс (АЗ) / Унитед Статес77354000020692.51146157513282005-07-014375000
АЛЖИР / Алжир7833900004531.9815698971998-06-254350000
Харбин (Хаербин) / Кина7929800005701.0034815042000-11-014350000
Абиџан / Цоте д'Ивоире8037900002982.7919290791988-03-014325000
БЕРЛИН / Немачка8136900009840.0633866678911999-07-014275000
Порто Алегре / Бразил8234400007771.1214409392005-07-014275000
Барселона / Шпанија8340400008030.5116056029912006-01-014225000
Милано (Милано) / Италија8441900002370−0.02 13060861822006-07-013575000
Нањинг (Нанкинг) / Кина8541500006861.2736242342000-11-012075000
Монтереј / Мексико8636500007121.2134730882006-07-014075000
Шантоу / Кина8712701122000-11-014050000
Сурат / Индија8832100001091.91243378728114662001-03-014025000
Хангзхоу (Хангцхоу) / Кина8934100007121.6124513192000-11-014000000
Казабланка (Дар-ел-Беида) / Мароко9029300002201.1633890002003-07-013975000
Сеаттле (УА) / Унитед Статес91279000024700.355739112172005-07-013950000
АНКАРА / Турска9238100005831.4837294532003-07-013900000
Мелбоурне / Аустралија93342000021520.70363550876902005-06-303875000
Ресифе / Бразил9434900004141.2015150522005-07-013850000
Бразилија / Бразил95'238378457942005-07-013850000
Латакиа / Сирија9623600002102.3738180002000-07-012900000
АТИНА / Грчка9737300006840.18789166392001-03-183750000
Монтрэал / Канада98336000016760.68366628040472006-07-013725000
Пјонгјанг / Нортх Кореа9933300002070.61274126031-12-19933725000
Бусан (Пусан) / Јужна Кореја1003510000259−0.33 35540037652006-07-013700000
Форталеза / Бразил10131600007251.2124169203362005-07-013650000
Цапе Тоун / Јужна Африка10229000006861.029870071996-10-103650000
Салвадор / Бразил10329800003890.9527140183132005-07-013625000
Ыокохама / Јапан104'35796284372005-10-01
Дурбан / Јужна Африка10530700008291.176692421996-10-103550000
Канпур / Индија10630300001421.70253213826726904862992001-03-013550000
Меделлин / Колумбија10730800001891.4022386263872006-07-013525000
Бандунг / Индонезија10834700004011.84223113916702003-07-013175000
Далиан (Даирен) / Кина10922700005701.5732451912000-11-013450000
Куритиба / Бразил11029000008421.7417885594272005-07-013450000
Акра / Гана11120000004532.8516589372000-03-263450000
Миннеаполис (МН) / Унитед Статес112257000023160.913728111422005-07-013425000
Луанда / Ангола11334100003634.3518224071993-07-012975000
Чангчун / Кина11424400003761.8732255572000-11-013400000
Ха̀ Но̣̂и (Ханои) / Вијетнам11533700001942.381073760461992-07-012250000
Ји'нан / Кина11622300003501.3529999342000-11-013350000
Кијев (Киев) / Украјина11725200005440.1826250948342005-01-013350000
Кингдао (Тсингтао) / Кина11833300004401.3227209722000-11-013250000
Најроби / Кенија11930200004793.8029481096962006-07-013325000
Рим / Италија1202740000855−0.07 262664013082006-07-013325000
Једдах (Јиддах) / Сауди Арабиа12130200008421.9328014812004-09-153275000
Ибадан / Нигерија12218353001991-11-263275000
Кано / Нигерија12329500001992.6121665541991-11-263225000
Адис Абеба / Етиопија12430200002283.8326460002002-07-013200000
Фаисалабад (Лыаллпур) / Пакистан12525100001682.8120088611998-03-023200000
Фузхоу (Фујиан) / Кина126'21244352000-11-013200000
Тел Авив-Ыафо / Израел12725300004531.22381650522006-07-013175000
Кунминг / Кина128'30354062000-11-013150000
Јаипур / Индија12926900001682.2623243192002001-03-013150000
Санто Доминго / Доминиканска Република13022200002461.7826770562001-07-013150000
Таијуан / Кина131'25583822000-11-013150000
Напуљ (Наполи) / Италија13230100007770.049796901172006-07-013100000
Дар ес Салам / Танзанија13327000003243.8413608501988-08-283100000
Зхенгзхоу / Кина134'25893872000-11-013100000
Рауалпинди / Пакистан13524500002332.8514097681998-03-023075000
Кабул / Авганистан13630000002594.4714244001988-07-012825000
Гуиыанг / Кина137'29851052000-11-012350000
Сурабаыа / Индонезија13828500003761.8426897283512003-07-012975000
Сан Диего (ЦА) / Унитед Статес139279000020260.5212555408442005-07-012975000
Дамаск / Сирија14022400002072.3016750002000-07-012975000
Лисабон / Португал14123400008810.58514773852006-07-012950000
Аман / Јордан14225300003441.21115254031-12-20062900000
Луцкноу / Индија14325600001301.73220734031022669333382001-03-012875000
Цампинас / Бразил14424000009581.3910594207812005-07-012875000
Ст Лоуис (МО) / Унитед Статес145216000021470.483443621602005-07-012850000
Измир / Турска14624800002721.5122995842003-07-012825000
Зибо / Кина147'28174792000-11-012300000
ТАМПА (Флорида) / Унитед Статес148231000020781.443259893032005-07-012800000
Денвер (ЦО) / Унитед Статес149218000012921.175579173972005-07-012800000
Цлевеланд (ОХ) / Унитед Статес1504522082012005-07-012800000
Каохсиунг / Кина15126300003631.3014685861999-07-012775000
Катоуице / Пољска1522450000725−0.01 3159961652006-07-012775000
Нагпур / Индија15323900001141.70205132021721229652292001-03-012750000
Кали / Колумбија15421900001551.4421449535522006-07-012750000
Орландо (ФЛ) / Унитед Статес1552132232602005-07-012725000
Таицхунг / Кина15627000004921.939301751999-07-012250000
Гуатемала Циты / Гватемала15710220012282001-07-012700000
Сан Хуан / Пуерто Рицо1584266181242006-07-012700000
Сан Хуан / Филипини159238000023090.9111768062000-10-012700000
Дакар / Сенегал16026500001812.9887970350019765331999-07-012600000
Медан / Индонезија16123000002461.7919836592652003-07-012650000
Стуттгарт / Немачка1625824432071999-07-012650000
Масххад (Месхед) / Иран16324900002071.9120706042003-07-012625000
Даегу (Таегу) / Јужна Кореја1642390000181−0.03 24840228842006-07-012625000
Чангша / Кина16523900003892.2721228732000-11-012625000
Инчеон / Јужна Кореја166'259631710022006-07-01
Хамбург / Немачка16717047357551999-07-012575000
Бермингаму [] / Унитед Кингдом16823100006000.172550000
Гвајакил / Еквадор16925300002201.9020900391932003-07-012475000
Сапоро / Јапан17021300006480.06188086311212005-10-012500000
Сузхоу (Анхуи) / Кина17116011812000-11-012500000
Цоломбо / Шри Ланка1726150001990-07-012500000
Цоломбо / Бразил17321600002231.132317872005-07-012500000
Манчестер / Унитед Кингдом17422500005580.0422449312001-04-292475000
Порт о Пренс / Хаити17522500001712.86990558211999-07-012475000
Цхаоыанг (Гуангдонг) / Кина176'24708122000-11-01
Ташкент / Узбекистан17724500005311.2221372182001-07-012350000
Патна / Индија1782030000832.51137695010717074291292001-03-012425000
Преторија / Јужна Африка1796923481996-10-102425000
Фукуока / Јапан18022300005830.1114012793412005-10-012400000
Варшава / Пољска18120200005440.1617005365172006-07-012375000
Цебу / Филипини1827188212812000-10-012375000
Зхонгсхан / Кина183'23633222000-11-012000000
Схијиазхуанг / Кина18422700003632.2619699752000-11-012350000
Урумки / Кина18517532982000-11-012350000
Питтсбургх (ПА) / Унитед Статес1863167181442005-07-012350000
Ванкувер / Канада187206000011780.89223606828792006-07-012325000
Франкфурт ам Маин / Немачка18823200006730.396438212481999-07-011930000
Нанцханг / Кина18923100001552.4918442532000-11-012175000
Ланзхоу / Кина190'20877592000-11-012300000
Маракаибо / Венецуела19117065476041998-07-012300000
Сацраменто (ЦА) / Унитед Статес1924564412522005-07-012300000
Западни Мидландс / Унитед Кингдом193'22840932001-04-29
Тунис / Тунис19422700003631.557023301998-07-012275000
БУДАПЕСТ / Мађарска19516971175252006-07-012275000
Хавана / Куба1962190000285−0.07 21747907272006-07-012250000
Хараре / Зимбабве19714357848722002-08-172250000
Куанзхоу / Кина19811922862000-11-012250000
Ансхан / Кина19915562852000-11-012225000
Белем / Бразил20014283687362005-07-012225000
Гиза / Египат201'22218171996-11-19
Портланд (ОР) / Унитед Статес2025334273482005-07-012200000
Уукси / Кина20314257662000-11-012175000
Куезон Град / Филипини204'21738311722000-10-01
Балтиморе (МД) / Унитед Статес205215000017680.456358152102005-07-01
Дубаи / Уједињени Арапски Емирати20621500008292.4810890002002-07-011540000
Цинциннати (ОХ) / Унитед Статес2073087282022005-07-012150000
Нанхаи / Кина208'21337412000-11-01
Леедс/Велика Британија2092125000
БУКУРЕШТ / Румунија21020000002850.0319312362382006-07-012100000
Асунсион / Парагвај21151339911716204832002-08-282100000
Нингбо / Кина21215674992000-11-012100000
Дуала / Камерун21313829001998-07-012100000
Гоияниа / Бразил21412204127882005-07-012100000
Бхилаи Нагар / Индија215553837892001-03-012100000
Роттердам / Холандија21620900008420.265886972069915783302006-01-011490000
Наннинг / Кина21717667012000-11-012075000
Престоне / Унитед Кингдом21820600006731.582646012001-04-29
Ксиамен / Кина219'20530702000-11-012025000
Сан Антонио (ТКС) / Унитед Статес220125650910882005-07-012050000
САНА'А / Јемен22120300001944.5595444816-12-19942025000
Кансас Циты (МО) / Унитед Статес2224449658132005-07-012025000
Бонн / Немачка22320100009320.393010481411999-07-011860000
БЕЧ / Аустрија22416514374152006-01-012000000
Есфахан (Исфахан) / Иран22515230062003-07-012000000
Заозхуанг / Кина22619967982000-11-011020000
Мӱнцхен (Муницх) / Немачка22711945603111999-07-011970000
Гујрануала / Пакистан22811325091998-03-021970000
Уензхоу / Кина22919155482000-11-011960000
Тангшан / Кина23017113112000-11-011960000
Валенција / Венецуела231126388812121998-07-011960000
Јилин / Кина23219531342000-11-011870000
Хидерабад / Пакистан23311668941998-03-021940000
Таоыуан / Кина (Таиуаин)234'1940000
Линыи / Кина23519385102000-11-011370000
СТОЦКХОЛМСКУ / Шведска23677696218719040252006-07-011930000
Амстердам / Холандија23774307916510212543662006-01-011930000
Индианаполис (ИН) / Унитед Статес2387841189362005-07-011930000
Лас Вегас (НВ) / Унитед Статес2395451473442005-07-011930000
Пуебла де Зарагоза / Мексико24018878272006-07-011920000
Индоре / Индија241159744116390441652001-03-011920000
Вадодара / Индија242130603514923982001-03-011920000
Хофу / Јапан2431168181892005-10-011920000
Баку / Азербејџан244184750021302004-07-011910000
Бризбејн / Аустралија245179092159002005-06-301910000
Дамме/Сауди Арабиа2461910000
Кампала / Уганда24712085442002-09-121880000
Минск / Белорусија24817890983062006-07-011870000
Баотоу / Кина24916711812000-11-011860000
Бопал / Индија250143387528514548302001-03-011860000
Цоимбаторе / Индија25192308510614460343172001-03-011860000
Мапуто / Мозамбик25296683713914991997-08-011860000
Пунинг / Кина25318564022000-11-01
Доњецк (Донестскаыа област) / Украјина25499131030510080025572005-01-011850000
БРУКСЕЛЛЕС / Белгија2551447844440101880463122006-01-011840000
Рабат / Мароко2566730002003-07-011840000
Манаус / Бразил2571688524113492005-07-011830000
Барранкуилла / Колумбија25811546421662006-07-011830000
Хирошима / Јапан25911543919052005-10-011830000
Каркив / Украјина26014451732392005-01-011820000
Антананариво / Мадагаскар26110151402005-07-011810000
Мултан / Пакистан26211973841998-03-021790000
Бамако / Мали26310162962521998-04-011790000
Цолумбус (ОХ) / Унитед Статес2647306575632005-07-011790000
Сикассо / Мали26517821571998-04-01
Ла Паз / Боливија2668351672006-07-011780000
Кувајт / Кувајт267444242004-07-011780000
Нанцхонг / Кина26817719202000-11-01
ЛУДХИАНА / Индија26913950531352001-03-011770000
Лусака / Замбија27010572123602000-07-011770000
Сантос / Бразил2714183757252005-07-011770000
Виториа / Бразил2723170852005-07-011770000
Палембанг / Индонезија27312905993692003-07-011760000
Агра / Индија274125997912113214101412001-03-011750000
Цхангзхоу / Кина27510818452000-11-011750000
Кито / Еквадор27614824471702003-07-011740000
Толуца (де Лердо) / Мексико27710697102006-07-011740000
Схенандоах (Висконсин) / Унитед Статес2785788872492005-07-011740000
Ыантаи / Кина27917244042000-11-011560000
Фујанг (Зхејианг) / Кина28017190572000-11-01
Цхарлотте (НЦ) / Унитед Статес2816109496972005-07-011710000
Нижњи Новгород / Русија282128094912891122006-07-011700000
Схунде / Кина28316941522000-11-01
Монтевидео / Уругвај28413450105302006-06-301690000
Семаранг / Индонезија28513960593742003-07-011680000
Кочи / Индија28659647310913554063732001-03-011680000
Ксузхоу / Кина28716796262000-11-011610000
Шего / Мали28816753571998-04-01
Јаунде / Камерун28912930001998-07-011670000
Сан Салвадор / Ел Салвадор2904978448862003-07-011660000
Виргиниа Беацх (ВА) / Унитед Статес2914384156432005-07-011660000
Хефеи / Кина29216590752000-11-01
Тихуана / Мексико29313117742006-07-011650000
Аустин (Тексас) / Унитед Статес2946902526882005-07-011650000
Салт Лаке Циты (Јута) / Унитед Статес2951780972832005-07-011650000
Санта Круз / Боливија29613976922006-07-011640000
Висакхапатнам / Индија2979696087813294723182001-03-011640000
Меерут / Индија298107422914211673991782001-03-011640000
Конакри / Гвинеја29910915001996-01-121640000
Валенција / Шпанија30080530413462006-01-011630000
Асансол / Индија3014863042510901712232001-03-011620000
Кадуна / Нигерија3029936421991-11-261620000
Торино (Торино) / Италија3039005881302006-07-011620000
Тианмен / Кина30416137392000-11-01
Насик (Насик Нассац) / Индија305107696725911520483222001-03-011610000
Бхубанесуар / Индија3066473021256574772001-03-011610000
БЕОГРАД / Србија3071306168389160286132152006-06-301500000
Провиденце (РИ) / Унитед Статес308176862482005-07-011600000
Суизхоу / Кина30915987522000-11-01
Перт / Аустралија310147803953902005-06-301590000
Леон (де лос Алдама) / Мексико31112846922006-07-011590000
Китакыусху / Јапан3129935254882005-10-011590000
Маннхеим / Немачка3133077301451999-07-011590000
Наныанг / Кина31415847152000-11-01
Кордоба / Аргентина315115750712085541991-10-151580000
Ралеигх (НЦ) / Унитед Статес3163415303392005-07-011580000
Накуру / Кенија31715711622902006-07-01
Коуликоро / Мали31815705071998-04-01
Бурса / Турска31913050592003-07-011570000
Кумаси / Гана32011702702000-03-261570000
Чандигар / Индија321808796702001-03-011560000
Насхвилле-Давидсон (ТН) / Унитед Статес32254911012242005-07-011560000
Лиуан / Кина32315590372000-11-01
Сендаи / Јапан32410250987842005-10-011550000
Песхауар / Пакистан3259828161998-03-021550000
Тенгзхоу / Кина32615488172000-11-01
Кикихаер / Кина32715400892000-11-011520000
Екатеринобург / Русија328131176413429772006-07-011540000
Пизхоу / Кина32915399222000-11-01
Таиан / Кина33015382112000-11-011090000
Луоыанг / Кина33114916802000-11-011530000
Макках (Мека) / Сауди Арабиа33212941682004-09-151530000
Датонг / Кина33315267442000-11-011220000
Кобе / Јапан33415253935522005-10-01
Хама / Сирија33515250002000-07-01
Триполи / Либија33615000001990-07-011020000
Даејеон (Таејон) / Јужна Кореја33714767365402006-07-011500000
Новосибирск / Русија33813944692006-07-011500000
Варанаси (Бенарес) / Индија33911007488312117491052001-03-011500000
Лубумбаши / ДЕМ Реп Конго3401500000
Уест Ыорксхире / Унитед Кингдом34114994652001-04-29
Таизхоу (Зхејианг) / Кина34214919632000-11-011490000
Марсеј / Француска3437965252411999-03-081490000
Буффало (НЫ) / Унитед Статес3442797451052005-07-011490000
Табризи / Иран34513654762003-07-011480000
Колхапур / Индија34648518367497554672001-03-011480000
Јињианг / Кина34714792592000-11-01
Мопти / Мали34814785051998-04-01
Кыото / Јапан34914748118282005-10-01
Ксиантао / Кина35014740782000-11-01
Тангеранг / Индонезија35114713961872003-07-01
Зхухаи / Кина3528339082000-11-011470000
Ломе / Того3534500001990-07-011470000
Уеифанг / Кина35413803002000-11-011460000
Пном Пен / Камбоџа3557039632112344441460000
Могадиш / Сомалија35612120002001-07-011450000
Младеновац / Бангладеш357770498602001-01-221450000
Сиудад Јуарез/Мексико3581450000
Мбуји-Маыи / ДЕМ Реп Конго3591450000
Гуангју (Куангцху) / Јужна Кореја36014432265012006-07-01
Ксингхуа / Кина36114416592000-11-01
Ксиангфан / Кина3628713882000-11-011440000
Лыон / Француска363444852481999-03-081440000
Фусхун / Кина36414344472000-11-011410000
Схангкиу / Кина36514289832000-11-01
Хецхуан / Кина36614205202000-11-01
Уујин / Кина36714202042000-11-01
Адана / Турска36811870982003-07-011420000
Ксианыанг / Кина3699538602000-11-011420000
Газа / Палестина окупиране подручју3704096802006-07-011420000
Гуиганг / Кина37114131282000-11-01
Јианыанг (Сицхуан) / Кина37214125232000-11-01
Самара (Самарска област) / Русија373114117311412342006-07-011410000
Окајама / Јапан3746747466592005-10-011410000
Катхманду / Непал375671846492001-06-221410000
Ден Хаг / Холандија376475627836215122006-01-011410000
Глазгов / Унитед Кингдом3775778692001-04-291410000
Хухехаоте / Кина37814069552000-11-011260000
Дао / Филипини379114711612112000-10-011400000
Днипропетровск / Украјина380104409425010463654052005-01-011400000
Сан Јосе / Костарика381344747452006-07-011400000
Неијианг / Кина38213919312000-11-01
Хуизхоу / Кина3835916862000-11-011390000
Копенхаген / Данска384500543882006-07-011390000
Порто / Португал385230628412006-07-011390000
Нан'ан / Кина38613852762000-11-01
Дакинг / Кина38713800512000-11-011310000
Јамсхедпур / Индија3885703496011018041602001-03-011380000
БЕИРУТ / Либан38936136631-12-20061380000
Лил / Француска390184445301999-03-081380000
Каыес / Мали39113743161998-04-01
Тонгзхоу / Кина39213714982000-11-01
Мадураи / Индија3939229134711946651152001-03-011370000
Марацаы / Венецуела3944587611691998-07-011370000
Бразавил / Република Конго3951370000
Хомс / Сирија39613650002000-07-011070000
Рудна / Кина39713625332000-11-01
Рајкот / Индија39896664210021602001-03-011360000
Лоуисвилле (Кентаки) / Унитед Статес3995564298422005-07-011360000
Гуипинг / Кина40013590352000-11-01
Хуаинан / Кина40113572282000-11-011190000
Суининг / Кина40213553882000-11-01
Бозхоу / Кина40313519392000-11-01
Зхањианг / Кина40413506652000-11-011100000
Волгоград / Русија40598899710232992006-07-011350000
Цхангде / Кина40613467392000-11-01
Сузхоу (ЈиангСУ) / Кина40713447092000-11-01
Ксинтаи / Кина40813443952000-11-01
Уагадугу / Буркина Фасо40911817022006-12-091340000
Јуарез / Мексико41013332342006-07-01
Јабалпур / Индија41195146915411172002242001-03-011330000
Ливерпул / Унитед Кингдом4128162162001-04-291330000
Јацксонвилле (ФЛ) / Унитед Статес41378262319342005-07-011330000
Греенсборо (НЦ) / Унитед Статес4142319622852005-07-011330000
Хандан / Кина41513297342000-11-01
Кауасаки / Јапан41613270111432005-10-01
Јиангјин / Кина41713228902000-11-01
Пингду / Кина41813219752000-11-01
Окланд / Нови Зеланд419428300664127280010842006-07-011320000
Макасар (Ујунг Панданг) / Индонезија42011512451992003-07-011320000
Цхелыабинск / Русија42110922312006-07-011320000
Дӱсселдорф / Немачка4225688552171999-07-011320000
Панама Циты / Панама4234842611072000-07-011320000
Јиангыин / Кина42413154722000-11-01
ПРАГ / Цзецх Републиц42511761164962005-07-011310000
Дханбад / Индија4261989632310643572012001-03-011310000
Амритсар / Индија42797569510113272001-03-011310000
Севилла / Шпанија42870441414132006-01-011310000
Лиуыанг / Кина42913075722000-11-01
Мосул / Ирак4306642211987-10-171300000
Ал-Хасакех / Сирија43112950002000-07-01
Ксуануеи / Кина43212928252000-11-01
Денгзхоу / Кина43312906562000-11-01
Алма Ата (Алма-Они) / Казахстан43412478962006-01-011290000
Лиузхоу / Кина43512203922000-11-011290000
Схираз / Иран43611978472003-07-011290000
Розарио / Аргентина43790771811189051991-10-151290000
Ростов-на-Дону / Русија43810532542006-07-011290000
Натал / Бразил4397898962005-07-011290000
Оран (Уахран) / Алжир4407053351998-06-251290000
Мемпхис (ТН) / Унитед Статес4416722777872005-07-011290000
Гуарулхос / Бразил44212832532005-07-01
Хезе / Кина44312800312000-11-01
Омдурман / Судан44412714031993-04-15
Таинан / Кина4457254451999-07-011270000
Шефилд / Унитед Кингдом4466407202001-04-291270000
Ербил / Ирак4474859681987-10-171270000
Леизхоу / Кина44812682982000-11-01
Ыонгцхенг / Кина44912646072000-11-01
Ратник / Индија45012615171442001-03-01
Ксиныанг / Кина45112557502000-11-01
Лузхоу / Кина45212528842000-11-01
Алахабад / Индија45399029810495792001-03-011250000
Вијаыауада / Индија45482543610111521052001-03-011240000
Рицхмонд (ВА) / Унитед Статес4551937771562005-07-011240000
Чангша / Кина45612396372000-11-01
Таиксинг / Кина45712354542000-11-01
Лаиуу / Кина45812335252000-11-01
Ксиаосхан / Кина45912333482000-11-01
Газиантеп / Турска4609264582003-07-011230000
Хаикоу / Кина4618301922000-11-011230000
Баркуисимето / Венецуела46281080926451998-07-011230000
Ыиыанг / Кина46312288812000-11-01
Ыереван / Јерменија46411043982272006-07-011220000
Масејо / Бразил4659224585172005-07-011220000
Гранд брзаци (МИ) / Унитед Статес4661937801152005-07-011220000
Гаозхоу / Кина46712191322000-11-01
Фенгцхенг (ЈИАНГКСИ) / Кина46812164122000-11-01
Цикси / Кина46912145372000-11-01
Карај / Иран47012122202003-07-01
СОФИЈА / Бугарска47111512202006-07-011210000
Тбилиси / Грузија47210596002003-07-011210000
Бенин Циты / Нигерија4737627191991-11-261210000
Оклахома Циты (ОК) / Унитед Статес47453132415722005-07-011210000
Руиан / Кина47512077882000-11-01
Лиањианг / Кина47612057642000-11-01
Хуаиан / Кина47712006792000-11-01
Сринагар / Индија4788949409713572001-03-011200000
Торреон / Мексико4798830212006-07-011200000
Порт Харцоурт / Нигерија4807034211991-11-261200000
Калыан / Индија48111932662252001-03-01
Базхонг / Кина48211858622000-11-01
Фес / Мароко48311850002003-07-011080000
Хаицхенг / Кина48411811302000-11-01
Ксисхан / Кина48511810732000-11-01
Леиыанг / Кина48611802352000-11-01
Оттауа / Канада487115831453182006-07-011180000
Калгари / Канада488110724250832006-07-011180000
Калоокан (Цалооцан) / Филипини4891177604562000-10-01
Цалооцан / Филипини4901177604562000-10-01
Јингзхоу / Кина49111771502000-11-01
Саитама / Јапан49211763142172005-10-01
Фукинг / Кина49311745402000-11-01
Аделаиде / Аустралија494112914518302005-06-301170000
Луфенг / Кина49511647672000-11-01
Донгтаи / Кина49611646532000-11-01
Ыиксинг / Кина49711642752000-11-01
Мианыанг / Кина49811629622000-11-01
Уенлинг / Кина49911627832000-11-01
Лекинг / Кина50011627652000-11-01


Градови са највише број људи - Рангирају по броју становника
Сортирај по (Опсег): 1-500 | 501-1000 | 1001-1500 | 1501-2000 | 2001-2500 | 2501-3000 | 3001


србија | Енглески | Контакт

© 2008 mongabay.com