србија

Свет највећих градова - 1001-1500

Највећих градова у свијету - (Рангирају по броју становника) [Ранг: 1001-1500 ]Опсег: 1-500 | 501-1000 | 1001-1500 | 1501-2000 | 2001-2500 | 2501-3000 | 3001

WIKIPEDIA Уједињених нација (У.Н.) CITYPOPULATION.DE
Град, Држава Свет Ранг Процјена 2008 Земљиште (ск км) Брзина раста Градско становништво Површина (ск км) Градско подручје становништва Површина (ск км) Датум Пописа Градско становништво
Бристол / Унитед Кингдом10015510662001-04-29
Ботоу / Кина10025508882000-11-01
Фенгнан / Кина10035508722000-11-01
Астана / Казахстан10045504382006-01-01
Ыизхоу / Кина10055494342000-11-01
Амравати / Индија10065493701222001-03-01
Батам / Индонезија10075475509692003-07-01
Оренбург / Русија10085317315469042006-07-01
Зхуозхоу / Кина10095467542000-11-01
Цанцун / Мексико10105451382006-07-01
Лонгыан / Кина10115437312000-11-01
ОСЛО / Норвешка10125435144262006-07-01
Куиаба / Бразил101354286139222005-07-01
Тируппур / Индија101434655144542787912001-03-01
Вилниус / Литванија10155423033942006-07-01
Бремен / Немачка10165403303271999-07-01
Голд Цоаст-твид / Аустралија101754011513202005-06-30
Гаобеидиан / Кина10185385822000-11-01
Мангалоре / Индија1019398745755385601552001-03-01
Сонгыуан / Кина10205384692000-11-01
Ыангјианг / Кина10215380692000-11-01
Уаныуан / Кина10225366852000-11-01
Ксингтаи / Кина10235362822000-11-01
Схаогуан / Кина10245359792000-11-01
Феира де Сантана / Бразил102553582013442005-07-01
Гуикси / Кина10265355172000-11-01
Руијин / Кина10275354992000-11-01
Захедан / Иран10285347712003-07-01
Јинзхонг / Кина10295343572000-11-01
Јинтан / Кина10305333502000-11-01
Реыноса / Мексико10315321922006-07-01
Илорин / Нигерија10325320891991-11-26
Накхон Ратцхасима / Тајланд1033530993204942006-07-01
Нџамена / Чад10345309651993-04-08
Схангзхоу / Кина10355308832000-11-01
Пансхи / Кина10365304702000-11-01
Керман / Иран10375297482003-07-01
Каиыуан (Лиаонинг) / Кина10385297362000-11-01
Исламабад / Пакистан10395291801998-03-02
САРАЈЕВО / Босна и Херцеговина104052902120951991-03-31
Биканер / Индија10415290071662001-03-01
Душанбе / Таџикистан10425286001993-07-01
Вијетијан / Лаос10435281001995-03-01
Дехрадун / Индија104444780837527859862001-03-01
Зхангсху / Кина10455278232000-11-01
Беининг / Кина10465272172000-11-01
Абу Даби / Уједињени Арапски Емирати10475270002002-07-01
Схимкент / Казахстан10485261402006-01-01
Ксингцхенг / Кина10495245272000-11-01
Имбаба / Египат10505232651996-11-19
Ыицхенг / Кина10515228352000-11-01
Скопље / Македонија10525221872006-07-01
Кадхимаин / Ирак10535214441987-10-17
У-Та'иф / Сауди Арабиа10545212732004-09-15
Салвадор Дали / Кина10555211692000-11-01
Фудинг / Кина10565210702000-11-01
Јинзхоу (Хебеи) / Кина10575209422000-11-01
Ренхуаи / Кина10585207592000-11-01
Мира-Бхаыандар / Индија10595203012001-03-01
Кемерово / Русија10605199842006-07-01
Дуисбург / Немачка10615197932331999-07-01
Расхт / Иран10625194812003-07-01
Сан Педро Сула / Хондурас10635187362003-07-01
Бхавнагар / Индија10645109585175782001-03-01
Цонгхуа / Кина10655175522000-11-01
Цхангуон / Јужна Кореја10665174102932000-11-01
Мианзху / Кина10675158302000-11-01
Поханг / Јужна Кореја106851571411262000-11-01
Туцсон (АЗ) / Унитед Статес10695155265832005-07-01
Таицанг / Кина10705150632000-11-01
Матсуыама / Јапан10715149374292005-10-01
Гунтур / Индија1072514707302001-03-01
Лин'ан / Кина10735142382000-11-01
Хигасхиосака / Јапан1074513821622005-10-01
Уаннинг / Кина10755136042000-11-01
Март дел Плата / Аргентина10765128801991-10-15
Рыазан / Русија10775127442006-07-01
Куилмес / Аргентина10785112341991-10-15
Томск / Русија10794914425110642006-07-01
Линхе / Кина10805109652000-11-01
Цхиба / Кина10815109262000-11-01
Бања / Нигерија10825103001991-11-26
Пенза / Русија10835095972006-07-01
Лаохекоу / Кина10845094682000-11-01
Уенцханг / Кина10855092712000-11-01
Јуиз де Фора / Бразил108650912514242005-07-01
Зхијианг / Кина10875088352000-11-01
Њукасл / Аустралија108850859740502005-06-30
Пингху / Кина10895078992000-11-01
Зхаокинг / Кина10905078342000-11-01
Наберезхные Тцхелны / Русија10915067782006-07-01
Кингыуан / Кина10925066802000-11-01
Тула / Русија10935064952006-07-01
Белгаум / Индија10943996001425062351552001-03-01
Пондицхерры / Индија109522074920505715672001-03-01
Арацају / Бразил10965052861512005-07-01
Пасиг / Филипини1097505058482000-10-01
Мыколаыив (Николаевскаыа област) / Украјина10985045161122005-01-01
Ибагуэ / Колумбија109950408914392006-07-01
Ханзхонг / Кина11005038712000-11-01
Тлаксцала / Мексико11015036932006-07-01
Цхуксионг / Кина11025036822000-11-01
Денпасар / Индонезија11035028731242003-07-01
Липетск / Русија11045027352006-07-01
Денгта / Кина11055021492000-11-01
Тукстла Гутиеррез / Мексико11065016812006-07-01
Сонгкхла / Тајланд110750140673942006-07-01
Мариупол / Украјина11084790451345011582002005-01-01
Дањиангкоу / Кина11095011262000-11-01
Цхицлаыо / Перу11105005612005-07-18
Пенглаи / Кина11115004082000-11-01
Оаксаца де Јуарез / Мексико11125003382006-07-01
АБА / Нигерија11135001831991-11-26
Астрахан / Русија11144995702006-07-01
МАКАО / Кина: Макао САР нивоу1115498852292006-07-01
Ескишехир / Турска11164988362003-07-01
Схисхи / Кина11174987862000-11-01
Каннур / Индија11184981751452001-03-01
Ананиндеуа / Бразил11194980954852005-07-01
Бокаро челика Град / Индија11203941731634978551832001-03-01
Ксинзхоу / Кина11214966082000-11-01
Дангыанг / Кина11224959462000-11-01
Лондрина / Бразил112349569621292005-07-01
Хеби / Кина11244953362000-11-01
Ганзхоу / Кина11254946002000-11-01
Хамадан / Иран11264943782003-07-01
Ыуцхенг / Кина11274943012000-11-01
Албукуеркуе (Ф) / Унитед Статес11284942364792005-07-01
Агадир / Мароко11294940002003-07-01
Цхузхоу / Кина11304937352000-11-01
Геневе / Швајцарска1131178722164934454572006-07-01
Дургапур / Индија11324929961542001-03-01
Сипинг / Кина11334928412000-11-01
Суракарта / Индонезија1134492325442003-07-01
Гомелла / Белорусија11354920321182006-07-01
Ајмер / Индија11364851972424901382001-03-01
Леипзиг / Немачка11374895321761999-07-01
Киров / Русија11384673614892362006-07-01
Белфорд Роксо / Бразил11394890022005-07-01
Нанпинг / Кина11404888182000-11-01
Луханск / Украјина11414493141204882902692005-01-01
Схуангыасхан / Кина11424872942000-11-01
Китаихе / Кина11434867042000-11-01
Зхангые / Кина11444866882000-11-01
Бале / Швајцарска1145163930244861464812006-07-01
Оујда / Мароко11464860002003-07-01
Врсар / Филипини1147485433472000-10-01
Хонгјианг / Кина11484850612000-11-01
Баицхенг / Кина11494849792000-11-01
Рауркела / Индија11502246011334842921572001-03-01
Барцелона-Пуерто ла Круз / Венецуела11514841497071998-07-01
Хуангхуа / Кина11524832732000-11-01
Понтианак / Индонезија11534832241082003-07-01
Саныа / Кина11544822962000-11-01
Оризаба / Мексико11554814442006-07-01
Дунхуа / Кина11564808342000-11-01
Кауагуцхи / Јапан1157480079562005-10-01
ЦЛЕОПАТРА (Викторија де ЦЛЕОПАТРА) / Мексико11584794502006-07-01
Јиан'оу / Кина11594786512000-11-01
Томбоуцтоу / Мали11604767931998-04-01
Нитеро́и / Бразил11614766691312005-07-01
Дрезден / Немачка11624766682371999-07-01
Арак / Иран11634765682003-07-01
Соледад / Колумбија1164476335672006-07-01
Цхаоыанг (Лиаонинг) / Кина11654750382000-11-01
Шах / Кина11664742602000-11-01
Јиаохе / Кина11674741092000-11-01
Лонг Беацх (ЦА) / Унитед Статес11684740141322005-07-01
Јиангсхан / Кина11694732222000-11-01
Јиан (ЈИАНГКСИ) / Кина11704731132000-11-01
Језик / Кина11714730912000-11-01
Јианде / Кина11724730622000-11-01
Улхаснагар / Индија1173472943222001-03-01
Лас Пин̃ас / Филипини1174472780332000-10-01
Матсуда / Јапан1175472579612005-10-01
Порт Саид / Египат11764723351996-11-19
Ыуанпинг / Кина11774718532000-11-01
Гаопинг / Кина11784716712000-11-01
Фенгхуа / Кина11794715582000-11-01
Нови Винодолски / Филипини1180471379182000-10-01
Кингзхен / Кина11814713052000-11-01
Силигури / Индија1182470275162001-03-01
Курасхики / Јапан11834693773542005-10-01
Ипох / Малезија11843828534688411991-08-14
Ланус / Аргентина11854685611991-10-15
Тагуиг / Филипини11864673752000-10-01
Нан'гонг / Кина11874673562000-11-01
Ал-Камисхли / Сирија11884671202000-07-01
Сао Јоао де Мерит / Бразил11894669962005-07-01
Ицхикауа / Јапан1190466608572005-10-01
Лондон / Канада119146572023332006-07-01
Нисхиномиыа / Јапан1192465337992005-10-01
Константин (Кацентина) / Алжир11934650211998-06-25
Енпинг / Кина11944648982000-11-01
Уеихуи / Кина11954643712000-11-01
Адхамиыах / Ирак11964641511987-10-17
Шпорет / Канада11974636448272006-07-01
Дуыун / Кина11984634262000-11-01
Јханси / Индија119938324848463281832001-03-01
Амагасаки / Јапан1200462647502005-10-01
Оита / Јапан12014623175012005-10-01
Лиаоыуан / Кина12024622332000-11-01
Цагаыан де Оро / Филипини12034618774132000-10-01
Антверпен (Анверс) / Белгија120446149622562006-01-01
Брајтон / Уортхинг / Литтлехамптон / Унитед Кингдом12054611812001-04-29
Баиыин / Кина12064609822000-11-01
Тонгхуа / Кина12074601482000-11-01
Саргодха / Пакистан12084584401998-03-02
Утсуномиыа / Јапан12094576733122005-10-01
Гдањска / Пољска12104576302662006-07-01
Санхе / Кина12114568822000-11-01
Пинглианг / Кина12124549962000-11-01
Каназауа / Јапан12134546074682005-10-01
Зхангјиајие / Кина12144537232000-11-01
Цхебоксары / Русија12154418364534942006-07-01
Гејиу / Кина12164533112000-11-01
Апарециде де Гоианиа / Бразил12174531042005-07-01
Сахаранпур / Индија1218452925252001-03-01
Миксцо / Гватемала1219452134992001-07-01
Бангуи / Централноафричка Република12204516901988-08-12
Ыулин (Схаанкси) / Кина12214513372000-11-01
Кионгхаи / Кина12224498452000-11-01
Паранакуе / Филипини1223449811472000-10-01
Единбургх / Унитед Кингдом12244486242001-04-29
Линксианг / Кина12254484522000-11-01
Пуыанг / Кина12264482902000-11-01
Санг-Мирај-Купуад / Индија12274366394476322001-03-01
Киныанг / Кина12284464042000-11-01
Переира / Колумбија12294462697022006-07-01
Караганда / Казахстан12304461392006-01-01
Јингдезхен / Кина12314447202000-11-01
Јамб / Индонезија12324445512052003-07-01
Хуадиан / Кина12334444152000-11-01
Путиан / Кина12344439262000-11-01
Јингхонг / Кина12354436722000-11-01
Цангзхоу / Кина12364435612000-11-01
Меса (АЗ) / Унитед Статес12374427803362005-07-01
Нагасаки / Јапан12384426993392005-10-01
Беиан / Кина12394424742000-11-01
Портсмут / Унитед Кингдом12404422522001-04-29
Бхатпара / Индија1241441956162001-03-01
Табуки / Сауди Арабиа12424413512004-09-15
Леицестер / Унитед Кингдом12434412132001-04-29
Таонан / Кина12444410962000-11-01
Сансхуи / Кина12454401192000-11-01
Ксинле / Кина12464396442000-11-01
Мисхан / Кина12474382772000-11-01
Нинг'ан / Кина12484373282000-11-01
Ченгду / Кина12494372512000-11-01
Брыанск / Русија12504180974365082006-07-01
Хаилин / Кина12514356772000-11-01
Гулбарга / Индија1252427929435631432001-03-01
Бобо Диоулассо / Буркина Фасо12534355432006-12-09
Масан / Јужна Кореја12544343713292000-11-01
Тиелинг / Кина12554337992000-11-01
Каили / Кина12564332362000-11-01
Огбомосхо / Нигерија12574330301991-11-26
Схифанг / Кина12584325792000-11-01
Ыањи / Кина12594323392000-11-01
Ыазд / Иран12604322332003-07-01
Фирозабад / Индија12612788019432213122001-03-01
Тирунелвели / Индија126241129815431603872001-03-01
Зарка / Јордан126343127831-12-2006
Матаморос / Мексико12644309232006-07-01
Ујјаин / Индија1265429933430669922001-03-01
Нандед / Индија1266430598212001-03-01
Даан / Кина12674305122000-11-01
Гоытацазес дос Цампос / Бразил126842966745362005-07-01
Баликпапан / Индонезија12694295685032003-07-01
Бацолод / Филипини12704290761562000-10-01
Уухаи / Кина12714275532000-11-01
Ыокосука / Јапан12724261781012005-10-01
Сантиаго де Цуба / Куба12734259902006-07-01
Братислава / Словачка12744256093832006-07-01
Јинхуа / Кина12754248592000-11-01
Мато / Мозамбик12764246621997-08-01
Лецханг / Кина12774234442000-11-01
Цоатзацоалцос / Мексико12784230952006-07-01
Емеисхан / Кина12794230702000-11-01
Калининград (Калининградска област) / Русија12804230072006-07-01
Хенгсхуи / Кина12814227612000-11-01
Фангцхенгганг / Кина12824225142000-11-01
Санта Марта / Колумбија128342170323692006-07-01
Сиалкоте / Пакистан12844215021998-03-02
Ыонгји / Кина12854212442000-11-01
Тоыама / Јапан128642123912422005-10-01
Доха / Катар12874211642006-07-01
Фујин / Кина12884205792000-11-01
Киркук / Ирак12894186241987-10-17
Либревил / Габон12903623864186161993-07-31
Фукуыама / Јапан12914185094612005-10-01
Цхеонан / Јужна Кореја12924178356372000-11-01
Суецка / Египат12934175271996-11-19
Мурсија / Шпанија129441699688652006-01-01
Утрецхт / Холандија1295280949964160931682006-01-01
Макыивка / Украјина12963743011614157154602005-01-01
Сао Јосе учинити Рио Прет / Бразил12974155085862005-07-01
Омаха (НЕ) / Унитед Статес12984145213042005-07-01
Ксиаоыи / Кина12994141542000-11-01
Мауа́ / Бразил13004139432005-07-01
Соацха / Колумбија13014129221872006-07-01
Малатыа / Турска13024127242003-07-01
Манадо / Индонезија13034124251572003-07-01
Тоыота / Јапан13044121419182005-10-01
Цаксиас до Сул / Бразил130541205316012005-07-01
Магнитогорск / Русија13064118612006-07-01
Генерал Сантос / Филипини13074118224022000-10-01
Санлиурфа / Турска13084111592003-07-01
Иваново / Русија13094110122006-07-01
Сзцзецин / Пољска13104108093012006-07-01
Сихуи / Кина13114098042000-11-01
Схануеи / Кина13124096772000-11-01
Лианзхоу / Кина13134093602000-11-01
Малегаон / Индија1314409190132001-03-01
Зхалантун / Кина13154090512000-11-01
Ыукси / Кина13164090442000-11-01
Бахауалпур / Пакистан13174083951998-03-02
Рајахмундры / Индија131831334752408341642001-03-01
Јелса / Нигерија13194077561991-11-26
Бетим / Бразил13204070033762005-07-01
Ашхабад / Туркменистан13214070001990-07-01
Опште Сан Мартин / Аргентина13224068091991-10-15
Санта Фе / Аргентина13233530634063881991-10-15
Хуангсхан / Кина13244062002000-11-01
Ыакесхи / Кина13254058062000-11-01
Хесхан (Гуангдонг) / Кина13264057792000-11-01
Курска / Русија13274057052006-07-01
Твер / Русија13284055732006-07-01
Мацхида / Јапан1329405534722005-10-01
Пиетермаритзбург / Јужна Африка13304053851996-10-10
Вила Вељо / Бразил13314053742005-07-01
Нелле / Индија1332378947484049222001-03-01
Схуанглиао / Кина13334044992000-11-01
Тонгцхуан / Кина13344042572000-11-01
Хираката / Јапан1335404044652005-10-01
Ыан'ан / Кина13364038682000-11-01
Нингде / Кина13374002932000-11-01
Соцхи / Русија13383302644001662006-07-01
Хуамбо / Ангола13394000001993-07-01
Акола / Индија1340399978232001-03-01
Гифу / Јапан13413999311952005-10-01
Руицханг / Кина13423988442000-11-01
Лоуди / Кина13433985772000-11-01
Адана / Јемен134439829416-12-1994
Лукуан / Кина13453974492000-11-01
Беира / Мозамбик13463973681997-08-01
Ст Цатхаринес / Канада134739675414062006-07-01
Таллинн / Естонија13483965231582006-07-01
Ерзурум / Турска13493960922003-07-01
Фујисауа / Јапан1350396014702005-10-01
Диадема / Бразил13513953332005-07-01
Оакланд (ЦА) / Унитед Статес13523952741452005-07-01
Ел-Махал Ел-Кубра / Египат13533949241996-11-19
Генерал Аццоунтинг Оффице / Мали13543945941998-04-01
Серра / Бразил13553943705492005-07-01
Гаыа / Индија135638319729394185322001-03-01
ТИРАНА / Албанија1357392863312003-07-01
Боцхум / Немачка13583928301451999-07-01
Ыогыакарта / Индонезија1359392239332003-07-01
Јужна Дум Дум / Индија1360392150112001-03-01
Наманган / Узбекистан13613912972001-07-01
Марикина / Филипини1362391170222000-10-01
Нагризати / Индија136315118483911691322001-03-01
Ардабил / Иран13643906822003-07-01
Вилла Нуево / Гватемала13653903291142001-07-01
Виллавиценцио / Колумбија136639029313282006-07-01
Тулуз / Француска13673901741181999-03-08
Царапицуіба / Бразил13683896342005-07-01
Удаипур / Индија1369389317642001-03-01
Махесхтала / Индија13703892142001-03-01
Рајсхахи / Бангладеш1371388811972001-01-22
Хами / Кина13723887142000-11-01
Паштунски / Колумбија137338834711812006-07-01
Веллоре / Индија137417741312388211622001-03-01
Олинда / Бразил13753874942005-07-01
Цхангји / Кина13763871692000-11-01
Феныанг / Кина13773870462000-11-01
Ханцхенг / Кина13783870412000-11-01
Тоыонака / Јапан1379386623362005-10-01
Ыиду / Кина13803857792000-11-01
Солун / Грчка13813854062001-03-18
Монтеріа / Колумбија138238493730432006-07-01
Дазхоу / Кина13833845252000-11-01
Боурнемоутх / Унитед Кингдом13843837132001-04-29
Кеелунг / Кина13853832721999-07-01
ЏИБУТИ / Џибути13863830001995-07-01
Да Нанг / Вијетнам13873826741992-07-01
Тулса (ОК) / Унитед Статес13883824575092005-07-01
Халифакс / Канада138938220354962006-07-01
Куерле / Кина13903819432000-11-01
Нинггуо / Кина13913818422000-11-01
Манизалес / Колумбија13923817524772006-07-01
Уузхоу / Кина13933810432000-11-01
Порто Вељо / Бразил13943809742005-07-01
Касхиуа / Јапан13953809631152005-10-01
Белл / Колумбија13963803241512006-07-01
Колла / Индија139736144141379975682001-03-01
Цампина Гранде / Бразил13983798719702005-07-01
Вереенигинг / Јужна Африка13993796381996-10-10
Цхианг Маи / Тајланд1400379391201072006-07-01
Мунтинлупа / Филипини1401379310402000-10-01
Ан'гуо / Кина14023788302000-11-01
Абуџа / Нигерија14031070693786711991-11-26
Нижњи Тагил / Русија14043786262006-07-01
Виллахермоса / Мексико14053786182006-07-01
Нагано / Јапан14063785127312005-10-01
Бураыдах / Сауди Арабиа14073784222004-09-15
Самсун / Турска14083779272003-07-01
Хонолулу (Хаваји) / Унитед Статес14093773792222005-07-01
ПалмасдеГранЦанариа / Шпанија14103770562006-01-01
Лас Палмас де Гран Цанариа / Шпанија141137705610052006-01-01
Севастопољ / Украјина1412338508553766458662005-01-01
Велингтон / Нови Зеланд14131877002903756004472006-07-01
Вакајама / Јапан14143755912092005-10-01
Улан-уде / Русија14153453983751682006-07-01
Палма де Мајорка / Шпанија141637504820082006-01-01
Крајстчерч / Нови Зеланд141736180015403745006082006-07-01
Јизхоу / Кина14183738252000-11-01
Хуангганг / Кина14193735682000-11-01
Ксуцханг / Кина14203733872000-11-01
Болоња / Италија14213733841412006-07-01
Јиексиу / Кина14223729932000-11-01
Танто / Египат14233728931996-11-19
Нанксионг / Кина14243728442000-11-01
Кхамис Мусхаыт / Сауди Арабиа14253726952004-09-15
Тоыохасхи / Јапан14263724792612005-10-01
Моји дас Црузес / Бразил14273724197492005-07-01
Ицхиномиыа / Јапан14283716871142005-10-010
Ндола / Замбија142937122111032000-07-01
Салта / Аргентина14303675503709041991-10-15
Нара / Јапан14313701022772005-10-01
Оыо / Нигерија14323698941991-11-26
Цолорадо Спрингс (ЦО) / Унитед Статес14333698154932005-07-01
Читање / Уокингхам / Унитед Кингдом14343698042001-04-29
Мансюра / Египат14353694091996-11-19
Ууппертал / Немачка14363689931681999-07-01
Какинада / Индија143728992039368672582001-03-01
Јалгаон / Индија1438368579622001-03-01
Хејин / Кина14393685722000-11-01
Могилев / Белорусија14403684811082006-07-01
Кланг / Малезија14412433553683791991-08-14
Мацапа́ / Бразил14423683672005-07-01
Брно / Цзецх Републиц14433669042302005-07-01
Пирацицаба / Бразил144436644214262005-07-01
Фирензе / Италија14453664341022006-07-01
Илоило / Филипини1446366391562000-10-01
Бенони / Јужна Африка14473663431996-10-10
Удон Тхан / Тајланд1448366222117302006-07-01
Теессиде / Унитед Кингдом14493653232001-04-29
Бидгошч / Пољска14503649531752006-07-01
Валледупар / Колумбија145136426442252006-07-01
Суламаниыа / Ирак14523640961987-10-17
Давангере / Индија14533637802001-03-01
Цхаозхоу / Кина14543635822000-11-01
Уарри / Нигерија14553633821991-11-26
Арлингтон (ТКС) / Унитед Статес14563628052462005-07-01
Тонглинг / Кина14573624772000-11-01
Китуе / Замбија14583624237772000-07-01
У Поттериес / Унитед Кингдом14593624032001-04-29
Боуаке / Цоте д'Ивоире14603298503621921988-03-01
Пиура / Перу14613618322005-07-18
Самарканд / Узбекистан14623613392001-07-01
Цариацица / Бразил14633610582792005-07-01
Мисурата / Либија14643600001990-07-01
Каунас / Литванија14653593741572006-07-01
Ставропол / Русија14663590723592692006-07-01
Хсинцху / Кина14673590871999-07-01
Виннытсыа / Украјина1468358403562005-01-01
Донгфанг / Кина14693583182000-11-01
Асмара / Еритреа14703581001990-07-01
Симпхеропол / Украјина147133625049357999902005-01-01
Ыи'нинг / Кина14723575192000-11-01
Бауру / Бразил14733566807022005-07-01
Икуитос / Перу14743565492005-07-18
Нуево Ларедо / Мексико14753556662006-07-01
Уузхонг / Кина14763554422000-11-01
Уијеонгбу (Еујеонгбу) / Јужна Кореја1477355380812000-11-01
Аркхангелск / Русија14783491753551982006-07-01
Асахикауа / Јапан14793550047482005-10-01
Пунат / Филипини1480354908142000-10-01
Кахраманмарас / Турска14813548912003-07-01
Уицхита (КС) / Унитед Статес14823548653912005-07-01
Оказаки / Јапан14833547042272005-10-01
Тиели / Кина14843546012000-11-01
Иуаки / Јапан148535449212312005-10-01
Меизхоу / Кина14863543022000-11-01
Лублин / Пољска14873542721472006-07-01
Билбао / Шпанија14883541454132006-01-01
Панипат / Индија1489261665213539832001-03-01
Суите / Јапан1490353885362005-10-01
Херсон / Украјина1491315676583531283042005-01-01
Итакуакуецетуба / Бразил14923527552005-07-01
Абеокута / Нигерија14933527351991-11-26
Сан Хуан / Аргентина14941194233526911991-10-15
Аннаба / Алжир14953525231998-06-25
Хуаыинг / Кина14963522572000-11-01
Витебск / Белорусија1497352247962006-07-01
Такатсуки / Јапан14983518261052005-10-01
Зиксинг / Кина14993515812000-11-01
Петалинг Јаыа / Малезија15002543503509951991-08-14


Градови са највише број људи - Рангирају по броју становника
Сортирај по (Опсег): 1-500 | 501-1000 | 1001-1500 | 1501-2000 | 2001-2500 | 2501-3000 | 3001


србија | Енглески | Контакт

© 2008 mongabay.com