србија

Свет највећих градова - 1501-2000

Највећих градова у свијету - (Рангирају по броју становника) [Ранг: 1501-2000 ]Опсег: 1-500 | 501-1000 | 1001-1500 | 1501-2000 | 2001-2500 | 2501-3000 | 3001

WIKIPEDIA Уједињених нација (У.Н.) CITYPOPULATION.DE
Град, Држава Свет Ранг Процјена 2008 Земљиште (ск км) Брзина раста Градско становништво Површина (ск км) Градско подручје становништва Површина (ск км) Датум Пописа Градско становништво
Блоемфонтеин / Јужна Африка15013505041996-10-10
Стубицке Топлице / Нигерија15023502801991-11-26
Бхагалпур / Индија150334034930349709312001-03-01
Фрула / Унитед Кингдом15043494292001-04-29
Ал-Раыыан / Катар15053490462006-07-01
Монтес Цларос / Бразил150634899141352005-07-01
Јундиаі / Бразил15073486214322005-07-01
Панихати / Индија1508348379192001-03-01
Лисхуи / Кина15093482412000-11-01
Ахмеднагар / Индија151030745518347396302001-03-01
Огулину / Нови Зеланд15113471006832006-07-01
Ирапуато / Мексико15123467062006-07-01
Хуаихуа / Кина15133465222000-11-01
Пелотас / Бразил151434645219242005-07-01
Јиукуан / Кина15153462582000-11-01
Зањан / Иран15163462532003-07-01
Белгород / Русија15173461942006-07-01
Катхлехонг / Јужна Африка15183448031996-10-10
Кемптон парк / Јужна Африка15193444261996-10-10
Осхауа / Канада15203443749032006-07-01
Авелланеда / Аргентина15213440241991-10-15
Берн / Швајцарска1522122178523437894932006-07-01
Ассыют / Египат15233436621996-11-19
Лијеп / Француска1524343166721999-03-08
Пловдив / Бугарска15253427682006-07-01
Калушка / Русија15263283003422342006-07-01
Антофагаста / Чиле15273419422006-06-30
Матара / Индонезија1528341770612003-07-01
Гуми (куми) / Јужна Кореја15293415501272000-11-01
Дхуле / Индија1530341473462001-03-01
Касх (Ксињианг) / Кина15313406402000-11-01
Баисе / Кина15323404832000-11-01
Санта Ана (ЦА) / Унитед Статес1533340368702005-07-01
Владимир / Русија15343402672006-07-01
Јиња (Цхињу) / Јужна Кореја15353397917122000-11-01
Умлази / Јужна Африка15363397151996-10-10
Ленгсхуијианг / Кина15373397012000-11-01
Малабон / Филипини15383388552000-10-01
Кориыама / Јапан15393388347572005-10-01
Уудалианцхи / Кина15403386892000-11-01
Андизхан / Узбекистан15413383662001-07-01
Зхумадиан / Кина15423380362000-11-01
Такамацу / Јапан15433379022742005-10-01
Лукси (Ыуннан) / Кина15443374062000-11-01
Санминг / Кина15453371052000-11-01
Цовентры / Бедуортх / Унитед Кингдом15463364522001-04-29
Рајпур Сонарпур / Индија15473363902001-03-01
Царрефоур / Хаити1548336222231999-07-01
Токорозауа / Јапан1549336100722005-10-01
Тараз / Казахстан15503360572006-01-01
Кхоурибга / Мароко15513360002003-07-01
Буенавентура / Колумбија155233564467852006-07-01
Суккур / Пакистан15533355511998-03-02
Сурат Тхан / Тајланд1554335445128922006-07-01
Баисхан / Кина15553354002000-11-01
Ыонг'ан / Кина15563348522000-11-01
Ыаан / Кина15573344752000-11-01
Каесонг / Нортх Кореа155833443331-12-1993
Викторија / Канада15593343326952006-07-010
Гуангмыеонг (Куангмыонг) / Јужна Кореја1560334089382000-11-01
Кауагое / Јапан15613337951092005-10-01
Сиудад дел Есте / Парагвај1562223350573335352002-08-28
Кочи / Јапан15633334842642005-10-01
Цаноас / Бразил15643333222005-07-01
Акита / Јапан15653331099062005-10-01
Басилан / Филипини15663328282000-10-01
Уиндсор / Канада156733206610232006-07-01
Гимхае (Кимхае) / Јужна Кореја15683319794632000-11-01
Анахеим (ЦА) / Унитед Статес15693318041272005-07-01
Сан Мигуелито / Панама1570331692502000-07-01
Музаффарнагар / Индија1571316452331403122001-03-01
Владикавказ (Осетинскаыа АССР) / Русија15723139143311262006-07-01
Биласпур / Индија157326517836330291462001-03-01
Тхриссур / Индија1574317474330067882001-03-01
Загреб / Нигерија15753296391991-11-26
Сао Виценте / Бразил15763293702005-07-01
Цхимботе / Перу15773283862005-07-18
Курган / Русија15783282062006-07-01
Француска / Бразил15793281212005-07-01
Ал-Аын / Уједињени Арапски Емирати15803280002002-07-01
Санандај / Иран15813279692003-07-01
Цардифф / Унитед Кингдом15823277062001-04-29
Сханграо / Кина15833277032000-11-01
Кхон Каен / Тајланд1584326474108862006-07-01
Цузцо / Перу15853264052005-07-18
Синуији / Нортх Кореа158632601131-12-1993
Бари / Италија15873259841162006-07-01
КАНБЕРА / Аустралија15883254058102005-06-30
Орел / Русија15893244582006-07-01
Маринга́ / Бразил15903243974902005-07-01
Ван / Турска15913243522003-07-01
Зхоукоу / Кина15923237382000-11-01
Иксан (Ири) / Јужна Кореја15933236875072000-11-01
Миллион / Русија15942962433233302006-07-01
Патиала / Индија15953028703233092001-03-01
Схахјаханпур / Индија159629793213323166232001-03-01
Рибеирао дас Невес / Бразил15973229692005-07-01
Кордоба / Шпанија1598322867125332006-01-01
Корфу / Шпанија159932243120082006-01-01
Ајндховен / Холандија1600209172883224101992006-01-01
Пацхуца (де Сото) / Мексико16013217992006-07-01
Биелефелд / Немачка16023211252581999-07-01
Северни Ланарксхире / Унитед Кингдом16033210672001-04-29
Целаыа / Мексико16043208812006-07-01
Курноол / Индија160526773915320619462001-03-01
Гродно / Белорусија1606320166932006-07-01
Ваљадолид / Шпанија160731994319752006-01-01
Биркенхеад / Унитед Кингдом16083196752001-04-29
Неива / Колумбија160931925314682006-07-01
Мурманск / Русија16103192442006-07-01
Матхура / Индија16112988279319235222001-03-01
Ана́полис / Бразил16123188082005-07-01
Волзхскы / Русија16133078933187842006-07-01
Маебасхи / Јапан16143185842412005-10-01
Хецхи / Кина16153183482000-11-01
Јианыанг (Фујиан) / Кина16163178482000-11-01
Смоленск / Русија16173178212006-07-01
Ксифенг / Кина16183176692000-11-01
Та'изз / Јемен161931757116-12-1994
Беллары / Индија1620317000662001-03-01
Иас̧и / Румунија1621316716942006-07-01
Косхигаыа / Јапан1622315792602005-10-01
Корба / Индија1623315695352001-03-01
Бандар-е-Борис / Иран16243150752003-07-01
Камархати / Индија1625314334112001-03-01
Схизуисхан / Кина16263142962000-11-01
Кхаыелитса / Јужна Африка16273142391996-10-10
НовиСад / Србија16282482411033141926992006-06-30
Рио Бранко / Бразил16293141272005-07-01
Меиксиан / Кина16303138212000-11-01
Цауцаиа / Бразил163131358412932005-07-01
Кхорамабад / Иран16323131772003-07-01
Ууганг (Хенан) / Кина16333130892000-11-01
Окене / Нигерија16343127751991-11-26
Патхум Тхан / Тајланд163531241115262006-07-01
Варна / Бугарска16363116302006-07-01
Хулин / Кина16373115092000-11-01
Аомори / Јапан16383115088252005-10-01
Калабар / Нигерија16393108391991-11-26
Острава / Цзецх Републиц16403106812142005-07-01
Петро́полис / Бразил16413102167712005-07-01
Миыазаки / Јапан16423101232872005-10-01
Мулинг / Кина16433100962000-11-01
Лаусанне / Швајцарска1644117388413100283122006-07-01
Сагар / Индија164523232136309164522001-03-01
Фоз учинити Игуаку / Бразил16463091135962005-07-01
Најаф / Ирак16473090101987-10-17
Тонгрен / Кина16483085832000-11-01
Порт Судан / Судан16493081951993-04-15
Цхереповетс / Русија16503081152006-07-01
Казвин / Иран16513069842003-07-01
Хуанцаыо / Перу16523069542005-07-18
Цамагӱеы / Куба16533067022006-07-01
Ыамунанагар / Индија165418958716306640422001-03-01
Куруме / Јапан16553064342302005-10-01
Чита / Русија16563060183064042006-07-01
Цлуј-Напоца / Румунија16573056201802006-07-01
Констанца / Румунија16583055501272006-07-01
Музаффарпур / Индија1659305465262001-03-01
Гуаруја́ / Бразил16603051712005-07-01
Ыу Уелд Гросс / Бразил166130497322122005-07-01
Павлодар / Казахстан16623048092006-01-01
Саутхемптон / Унитед Кингдом16633044002001-04-29
Јинцхенг / Кина16643042212000-11-01
Луохе / Кина16653041052000-11-01
Цуенца / Еквадор1666303994472003-07-01
Ыоккаицхи / Јапан16673038452052005-10-01
Гања / Азербејџан16683038001102004-07-01
Тимисоара / Румунија1669303796492006-07-01
Тепић / Мексико16703036132006-07-01
Нампула / Мозамбик16713033461997-08-01
Ыеосу / Јужна Кореја1672303233452000-11-01
Полтава / Украјина1673302939772005-01-01
Катанија / Италија16743028541812006-07-01
Тирупати / Индија167522765716302678202001-03-01
Амбаттур / Индија16763024922001-03-01
Брест / Белорусија1677302348752006-07-01
Јужни Ланарксхире / Унитед Кингдом16783022162001-04-29
Отсу / Јапан16793016723022005-10-01
Ыангзхонг / Кина16803016722000-11-01
Барселона / Венецуела16813015954631998-07-01
Кингстон-на-ХУЛЛА / Унитед Кингдом16823014162001-04-29
Толедо (ОХ) / Унитед Статес16833012852092005-07-01
Гаоминг / Кина16843010412000-11-01
Крајова / Румунија1685300587812006-07-01
Уонсан / Нортх Кореа168630014831-12-1993
Латур / Индија1687299828212001-03-01
Паулиста / Бразил16882997442005-07-01
Сан Исидро / Аргентина16892990231991-10-15
Блуменоу / Бразил16902986035092005-07-01
Хорливка / Украјина16912768731622985143992005-01-01
Ал-Худаыдах (Ходеидах) / Јемен169229845216-12-1994
Дексинг / Кина16932977842000-11-01
Цхандрапур / Индија1694297612562001-03-01
Атеље (ЦО) / Унитед Статес16952972353792005-07-01
Кербала / Ирак16962967051987-10-17
Галати / Румунија16972966972462006-07-01
Налтцхик / Русија16982708982966202006-07-01
Кхарагпур / Индија1699207984912963231252001-03-01
Касугаи / Јапан1700295802932005-10-01
Бакерсфиелд (ЦА) / Унитед Статес17012955363042005-07-01
Денизли / Турска17022953192003-07-01
Биалысток / Пољска17032952101022006-07-01
Аннинг / Кина17042951732000-11-01
Неу Делхи / Индија17052947832001-03-01
Цхернихив / Украјина1706294677492005-01-01
Рохтак / Индија1707286773282945372001-03-01
Вологда / Русија17082866232943112006-07-01
Јисхоу / Кина17092942972000-11-01
АРХУС / Данска17102942734692006-07-01
Хакодате / Јапан17112942646782005-10-01
Ноида / Индија1712293908902001-03-01
Јханг / Пакистан17132933661998-03-02
Виго / Шпанија17142932552006-01-01
Гароуа / Камерун17152930811998-07-01
Фукуан / Кина17162927202000-11-01
Ресистенциа / Аргентина17172292122922871991-10-15
Вина ДЕЛ МАР / Чиле17182920622006-06-30
Каиыуан (Ыуннан) / Кина17192920392000-11-01
Сумгаыит / Азербејџан1720291600802004-07-01
Цхеркасы / Украјина172129079660291570762005-01-01
Акасхи / Јапан1722291027492005-10-01
Фукусхима / Јапан17232908697462005-10-01
Схимоносеки / Јапан17242906937162005-10-01
Кукатпалле / Индија17252905912001-03-01
Соыапанго / Ел Салвадор1726290412302003-07-01
Сургут / Русија17272902212006-07-01
Ријечна обала (ЦА) / Унитед Статес17282900862052005-07-01
Култ / Индија17292900572001-03-01
Виториа да Цонкуиста / Бразил173029004237432005-07-01
Брахмапур / Индија1731289724802001-03-01
Виценте Лопез / Аргентина17322895051991-10-15
Санменксиа / Кина17332887462000-11-01
Уст-Каменогорск / Казахстан17342885092006-01-01
Схаоуу / Кина17352884012000-11-01
Ал-Хуфуф / Сауди Арабиа17362878412004-09-15
Киндиа / Гвинеја17372876071996-01-12
Мориока / Јапан17382871924892005-10-01
Низамабад / Индија1739286956372001-03-01
Стоцктон (ЦА) / Унитед Статес17402869261472005-07-01
Палмира / Колумбија174128635510442006-07-01
Кузхоу / Кина17422862712000-11-01
Барддхаман / Индија1743285871232001-03-01
Ицхалакарањи / Индија174425757230285795382001-03-01
Куитун / Кина17452852992000-11-01
Убераба / Бразил174628509445242005-07-01
Ал-Мубарраз / Сауди Арабиа17472850672004-09-15
Крнић / Филипини17482850616732000-10-01
Суми / Украјина1749281396622842271272005-01-01
Цасцавел / Бразил175028408320742005-07-01
Делмас / Хаити1751284079261999-07-01
Сакарыа / Турска17522835162003-07-01
Тијелово (ТКС) / Унитед Статес17532834744122005-07-01
Царуару / Бразил17542831529362005-07-01
Тамбов / Русија17552831442006-07-01
Тонга / Бангладеш1756283099302001-01-22
Гебзе / Турска17572829382003-07-01
Нзэрэкорэ / Гвинеја17582827721996-01-12
Алаппузха / Индија175917707970282727842001-03-01
Јерменија / Колумбија17602825341152006-07-01
Сиудад Викторија / Мексико17612825272006-07-01
Габорон / Боцвана17621860071692821502001-08-17
Буонматхуот / Вијетнам17632820951992-07-01
Гелзенкирхен / Немачка17642819791051999-07-01
Семипалатинск / Казахстан17652818142006-01-01
Елазиг / Турска17662815602003-07-01
Рампур / Индија1767281549202001-03-01
Новороссиыск / Русија17682299312814682006-07-01
Брашов / Румунија17692813752672006-07-01
Неуарк (Њ) / Унитед Статес1770280666622005-07-01
Сузан / Бразил17712803182005-07-01
Шејк Пура / Пакистан17722802631998-03-02
Ицхихара / Јапан17732802553682005-10-01
Бхилуара / Индија17742801851182001-03-01
Зууарах / Либија17752800001990-07-01
Џорџтаун / Гвајана17762800002001-07-01
Јеју (Цхеју) / Јужна Кореја17772799962552000-11-01
Лимеира / Бразил17782795542005-07-01
Роодепоорт / Јужна Африка17792793401996-10-10
Сиудад Венецуелански боливар / Венецуела178027852558511998-07-01
Опатија / Филипини178127847492000-10-01
Абадан / Иран17822779982003-07-01
Куцхинг / Малезија17831480592779051991-08-14
Батман / Турска17842773492003-07-01
Карлсрухе / Немачка17852772041731999-07-01
Зхытомыр / Украјина1786276618552005-01-01
Белфаст / Унитед Кингдом17872764592001-04-29
Сантарэм / Бразил17882760742005-07-01
Сан Бернардо / Чиле17892760162006-06-30
Гыеонгју (Кыонгју) / Јужна Кореја179027584213242000-11-01
Ыосхкар-Ола / Русија17912506052754542006-07-01
Ст Паул (МН) / Унитед Статес17922751501352005-07-01
Сидриште (АК) / Унитед Статес179327504343962005-07-01
Хуозхоу / Кина17942749552000-11-01
Уоллонгонг / Аустралија179527483810902005-06-30
Холгуін / Куба17962748052006-07-01
Гијон / Шпанија17972744722006-01-01
Схимога / Индија17982741052001-03-01
Кострома / Русија17992739332006-07-01
Ислам Схахр (Касемабад) / Иран18002735202003-07-01
Арафату и ове године забрањен / Јапан1801273487422005-10-01
Циребон / Индонезија1802273311372003-07-01
Пхыонгсонг / Нортх Кореа180327293431-12-1993
Гунсан (Кунсан) / Јужна Кореја18042727153882000-11-01
Јининг (Унутрашња Монголија) / Кина18052724482000-11-01
Мэрида / Венецуела18062724374821998-07-01
Комсомолск-на-Амуре / Русија18072724292006-07-01
Сан Цристо́бал / Венецуела18082723742481998-07-01
Пекалонган / Индонезија1809272208452003-07-01
Рајархат Гопалпур / Индија18102717812001-03-01
Таубатэ / Бразил18112716602005-07-01
Граватаи / Бразил18122707632005-07-01
Суансеа / Унитед Кингдом18132705062001-04-29
Нант / Француска1814270474651999-03-08
Ларкана / Пакистан18152702831998-03-02
Келамаыи / Кина18162702322000-11-01
Санта Мариа / Бразил181727007332792005-07-01
Сукабуми / Индонезија1818269987482003-07-01
Банда Ацех / Индонезија1819269943612003-07-01
Накхон Си Тхаммарат / Тајланд182026943399422006-07-01
Соутхенд / Унитед Кингдом18212694152001-04-29
Венезиа / Италија18222693574162006-07-01
Ууланхаоте / Кина18232691622000-11-01
Ирбид / Јордан182426914031-12-2006
Хилл / Ирак18252688341987-10-17
Уиесбаден / Немачка18262687162041999-07-01
Уоњу / Јужна Кореја18272683528652000-11-01
Лексингтон-Фаыетте (Кентаки) / Унитед Статес18282680807372005-07-01
Ибараки / Јапан1829267961772005-10-01
Схиллонг / Индија183013287610267881252001-03-01
Токушима / Јапан18312678331912005-10-01
Ангелесу / Филипини1832267788602000-10-01
Монцлова / Мексико18332675752006-07-01
Загазиг / Египат18342674691996-11-19
Чаковец / Филипини18352672798162000-10-01
Какогауа / Јапан18362671001392005-10-01
Ха'ил / Сауди Арабиа18372670052004-09-15
Дарбханга / Индија1838266834192001-03-01
Сан Педро де Мацорис / Доминиканска Република18392666292001-07-01
Таганрог / Русија18402665112006-07-01
Насариыа / Ирак18412659371987-10-17
Сунцхеон / Јужна Кореја18422659309072000-11-01
Стерлитамак / Русија18432658542006-07-01
Алуар / Индија1844260245265850582001-03-01
Петрозаводск / Русија18452656632006-07-01
Цумана́ / Венецуела18462656214051998-07-01
Баруери / Бразил18472655492005-07-01
Зхангпинг / Кина18482647572000-11-01
Леипзиг (Уестф.) / Немачка18492646703031999-07-01
Цхиаыи / Кина18502642861999-07-01
Фенгзхен / Кина18512642042000-11-01
Гунпо (Кунпо) / Јужна Кореја1852263760362000-11-01
Менхенгладбах / Немачка18532636971701999-07-01
Страсбоург / Француска1854263682781999-03-08
Дасарахалли / Индија18552636362001-03-01
Сантиаго дел Естер / Аргентина18561899472634711991-10-15
Јакутск / Русија18572424142634512006-07-01
Кемниц / Немачка18582632221761999-07-01
Боксбург / Јужна Африка18592631791996-10-10
Хисар / Индија186025681045263070492001-03-01
Мито / Јапан18612626032172005-10-01
Нис / Филипини18622624812000-10-01
Хаилаер / Кина18632621842000-11-01
Матурін / Венецуела18642621671998-07-01
Л.Б. Нагар / Индија18652619872001-03-01
Виамао / Бразил18662619712005-07-01
Ыунфу / Кина18672616362000-11-01
Баллы / Индија1868261575122001-03-01
Санта Ана / Ел Салвадор18692615684002003-07-01
Лонгјинг / Кина18702615512000-11-01
Канкан / Гвинеја18712613411996-01-12
Сао Јосе дос Пинхаис / Бразил18722611259232005-07-01
Блекпул / Унитед Кингдом18732610882001-04-29
Цуддапах / Индија187412572542260899782001-03-01
Фаиыюм / Египат18752608301996-11-19
Баија Бланка / Аргентина18762600961991-10-15
Верона / Италија18772600492072006-07-01
Петролина / Бразил187826000461162005-07-01
Дзерзхинск (Новгородска област) / Русија18792511972599822006-07-01
Ратцхабури / Тајланд188025998151962006-07-01
Орасац / Филипини1881259728122000-10-01
Попаыа́н / Колумбија18822596904642006-07-01
Говернадор Валадарес / Бразил188325940524472005-07-01
Поааревац / Нигерија18842593151991-11-26
Сан Мигуел / Ел Салвадор18852591975942003-07-01
Парбхани / Индија1886259170582001-03-01
Хиратсука / Јапан1887258958682005-10-01
Гајууака / Индија18882589442001-03-01
Ново Хамбург / Бразил18892587542005-07-01
Волта Редонда / Бразил18902581452005-07-01
Цорриентес / Аргентина18912581031991-10-15
Актобе / Казахстан18922580142006-01-01
Сивас / Турска18932569142003-07-01
Флоридабланца / Колумбија18942562811012006-07-01
Тхиес / Сенегал18952561131999-07-01
Јамагата / Јапан18962560123812005-10-01
Дниепродзерзхынск / Украјина1897248980842558821382005-01-01
Исмаилиа / Египат18982551341996-11-19
Аугсбург / Немачка18992548671471999-07-01
Ва́рзеа Гранде / Бразил19002547369002005-07-01
Бенгкулу / Индонезија19012546931452003-07-01
Халле / Немачка19022543601351999-07-01
НИС / Србија1903181317432541645972006-06-30
Порт Морзби / Папуа Нова Гвинеја19042541582000-07-09
Сариуон / Нортх Кореа190525414631-12-1993
Убон Ратцхатхани / Тајланд1906254091157452006-07-01
Братск / Русија19072540182006-07-01
Бијапур / Индија1908245946253307752001-03-01
Кировохрад / Украјина190924522659253256742005-01-01
Кхмелнытскиы (Хмилнык) / Украјина1910253068502005-01-01
Сари / Иран19112530522003-07-01
Донгсхенг / Кина19122525662000-11-01
Цхунцхеон / Јужна Кореја191325254711172000-11-01
Гдыниа / Пољска19142524431352006-07-01
Беаеј / Филипини1915252386582000-10-01
Фукуи / Јапан19162522203412005-10-01
Јунагадх / Индија19171686862521382001-03-01
Кедири / Индонезија1918252126632003-07-01
Баменда / Камерун19192520831998-07-01
Гујрат / Пакистан19202517921998-03-02
Цхисхуи / Кина19212517802000-11-01
Тулуфан / Кина19222516522000-11-01
Орск / Русија19232465402510062006-07-01
Куре / Јапан19242510033532005-10-01
Осхогбо / Нигерија19252509511991-11-26
Баранагар / Индија192625061572001-03-01
Мокпо / Јужна Кореја1927250480462000-11-01
Лонгкуан / Кина19282503982000-11-01
Планом (ТКС) / Унитед Статес19292500961862005-07-01
Осх / Киргистан19302237002499001822006-07-01
Лингуу / Кина19312498902000-11-01
Леиден / Холандија193211806922249769872006-01-01
Боа Виста / Бразил19332496552005-07-01
Лабэ / Гвинеја19342495151996-01-12
Алајуела / Костарика19352491213882006-07-01
Ст Петерсбург (ФЛ) / Унитед Статес19362490791592005-07-01
Пхра Накхон Си Аыуттхаыа / Тајланд193724904925572006-07-01
Пуцаллпа / Перу19382488782005-07-18
Сфакс / Тунис19392488001998-07-01
Кингтонгксиа / Кина19402486402000-11-01
Тумкур / Индија19412485922001-03-01
Руссиефа / Јордан194224851231-12-2006
Хоспиталет де Ллобрегат / Шпанија19432481502006-01-01
ЉУБЉАНА / Словенија19442464721642481391712006-06-30
Сасебо / Јапан19452480413082005-10-01
Батангас / Филипини19462475882832000-10-01
Темуцо / Чиле19472472752006-06-30
Сукре / Боливија19482472592006-07-01
Најран (АБА-као Сууд) / Сауди Арабиа19492468802004-09-15
Схакхты / Русија19502468062006-07-01
Батна / Алжир19512468001998-06-25
Браунсцхуеиг / Немачка19522463221921999-07-01
Сарабури / Тајланд195324629535762006-07-01
Цзестоцхоуа / Пољска19542461291602006-07-01
Импхал / Индија195521727533245967372001-03-01
Мардан / Пакистан19562459261998-03-02
Ембу / Бразил19572458552005-07-01
Месина / Италија19582457412112006-07-01
Фуцху / Јапан1959245623292005-10-01
Дордрецхт / Холандија1960118821802454821582006-01-01
Праја Гранде / Бразил19612453862005-07-01
Касур / Пакистан19622453211998-03-02
Такасаки / Јапан19632451001112005-10-01
Ангарск / Русија19642449192006-07-01
Касхан / Иран19652448772003-07-01
Хацхинохе / Јапан19662447003052005-10-01
Сукиан / Кина19672446512000-11-01
Сыктивкар / Русија19682292472446452006-07-01
Граз / Аустрија19692446041282006-01-01
Мајноон / Ирак19702445451987-10-17
Ривне / Украјина1971244448402005-01-01
Борујерд / Иран19722442052003-07-01
Ахен / Немачка19732438251611999-07-01
Плимут / Унитед Кингдом19742437952001-04-29
Берген / Норвешка19752433894452006-07-01
Анантапур / Индија19762209512433592001-03-01
Алдерсхот / Унитед Кингдом19772433442001-04-29
Ла Коруња / Шпанија19782433203762006-01-01
Коруња (А) / Шпанија19792433202006-01-01
Јинсхи / Кина19802432422000-11-01
Парамарибо / Суринами19812429461822004-08-02
Тхоотхуккуди (Тутицорин) / Индија1982216058132428601402001-03-01
Фаррукхабад-сперма-Фатегарх / Индија198322787617242558212001-03-01
Хуаыин / Кина19842424882000-11-01
Тегал / Индонезија1985242423352003-07-01
Неыагауа / Јапан1986241816252005-10-01
Крефелд / Немачка19872417691381999-07-01
Дезфул / Иран19882415442003-07-01
Синцелејо / Колумбија19892414562922006-07-01
Низхенвартовск / Русија19902414022006-07-01
Нараыангањ / Бангладеш1991241393132001-01-22
Цхианг Раи / Тајланд1992241328116782006-07-01
Рангпур / Бангладеш1993241310512001-01-22
Горган / Иран19942410852003-07-01
Јуа̀зеиро учинити Норте / Бразил19952406382005-07-01
Јиан (Јилин) / Кина19962398492000-11-01
Тиефа / Кина19972396362000-11-01
Град Јерсеы (Њ) / Унитед Статес1998239614392005-07-01
Глендале (АЗ) / Унитед Статес19992394351492005-07-01
Линцолн (НЕ) / Унитед Статес20002392132102005-07-01


Градови са највише број људи - Рангирају по броју становника
Сортирај по (Опсег): 1-500 | 501-1000 | 1001-1500 | 1501-2000 | 2001-2500 | 2501-3000 | 3001


србија | Енглески | Контакт

© 2008 mongabay.com