УкраїнськаЩо таке покрив?

В тропічних лісах більшість рослинного і тваринного життя знаходиться не на лісовому ґрунті, а в листяному покриві. Покрив, який може досягати близько 30м над землею, утворюється з опалих гілок та листя тропічних дерев. Науковці підраховують, що 70-90% життя в тропічному лісі знаходиться на деревах, роблячи покрив таким чином найбагатшим природним середовищем рослинного і тваринного світу. Багато добре відомих тварин, включаючи мавп, жаб, ящірок, птахів, змій, лінивців та малих кішок живуть в покриві.

Середовище покриву неабияк відрізняється від середовища лісового ґрунту. На протязі дня покрив сухіший і гарячіший, ніж інші частини лісу, і рослини та тварини, що живуть там, спеціально пристосовані до життя на деревах. Наприклад, оскільки листя покриву може обмежувати видимість на відстані метра, то багато тварин, що живуть в покриві, використовують голосні крики або ж ліричні пісні для спілкування. Простір між деревами означає, що деякі тварини літають, ковзають або стрибають, щоб пересуватися між верхівками дерев.

Науковці вже давно зацікавлені у дослідженні покриву, але із-за висоти тропічних дерев до цього часу досліджувати його було складно. Сьогодні існує спеціальне обладнання з канатними мостами, драбинами та опорами, яке допомагає науковцям відкривати секрети цього покриву.

Покрив є лише одним із кількох вертикальних ярусів в тропічному лісі. Подивись на діаграму зліва, щоб побачити інші яруси (верхній ярус, нижній ярус, чагарниковий ярус і лісовий ґрунт )
Інформація
Українська | Інформація | Англійська

©2009 Rhett Butler