УкраїнськаЛісозаготівля та лісоповал

Однією з основних причин винищення тропічних лісів є лісозаготівля. Багато видів деревини, яка використовується для виготовлення меблів, підлоги і будівництва, заготовлюють в тропічних лісах Африки, Азії та Південної Америки. Купуючи певні види цієї продукції, люди в таких країнах, як США, напряму сприяють знищенню лісів.

Хоч і лісозаготівля може бути проведена в такий спосіб, щоб зменшити шкоду довкіллю, більшість лісозаготівлі в тропічних лісах є надзвичайно руйнівною. Великі дерева вирубують і волочать через ліс, таким чином відкриваючи дорогу для бідних фермерів до віддалених територій лісу. В Африці працівники лісозаготівель часто вживають м’ясо диких тварин в їжу. Вони полюють на диких тварин, таких, як горили, олені та шимпанзе.

Дослідження показали, що кількість видів в тропічному лісі, де ведеться лісозаготівля, значно нижча, ніж в первісних недоторканних лісах. Багато тропічних тварин не можуть вижити в зміненому довкіллі.

Місцеве населення часто використовує ліс для заготівлі дров та будівельних матеріалів. В минулому такі речі особливо не шкодили екосистемі. Втім, сьогодні в густозаселених районах сама лише кількість людей, які збирають дрова в цьому районі, може принести шкоду. Наприклад, ліси навколо табору біженців в Центральній Африці (Руанда і Конго) були фактично очищені від усіх дерев в деяких місцях.
Інформація
Українська | Інформація | Англійська

©2009 Rhett Butler