УкраїнськаСтворення заповідників для збереження тропічних лісів та дикої природи

Створення таких заповідних зон, як національні парки, є важливим способом збереження тропічних лісів та інших екосистем. Заповідні зони - це території, призначені для охорони, які мають велике культурне або природоохоронне значення. В основному заповідні зони управляються державними урядами, а працівники лісової охорони слідкують за виконанням правил заповідника і охороняють його від протизаконної діяльності, такої як полювання або вирубка лісів.

Сьогодні парки охороняють багато вимираючих видів в світі. Таких тварин, як панда, наприклад, можна знайти лише на території заповідників.

Парки найкраще функціонують, коли отримують підтримку від місцевого населення, яке живе на заповідній території або ж навколо неї. Якщо місцеве населення буде зацікавлене в охороні парка, то зможе створити загін добровільного нагляду, який буде оберігати парк від протизаконної вирубки лісу і браконьєрства.

Ефективною мірою охорони тропічних лісів є залучення корінного населення до керівництва парком. Корінне населення знає більше про ліс, ніж хто-небудь інший, і безпосередньо зацікавлене в охороні його як продуктивної екосистеми, яка забезпечує їм їжу, житло та чисту воду. Дослідження показали, що в деяких випадках корінне населення охороняє заповідники краще, ніж «національні парки» в Амазонці.

Парки можуть сприяти розвитку економіки країн, де є тропічні ліси, приваблюючи іноземних туристів, які будуть сплачувати реєстраційні внески, наймати місцевих екскурсоводів та купувати вироби місцевих ремесленників, такі як корзинки, футболки та браслети з бісеру.
Інформація
Українська | Інформація | Англійська

©2009 Rhett Butler