ZÁCHRANA PRALESOV CEZ VZDELÁVANIE

Vzdelávanie je kritickým bodom pri záchrane pralesov. Aby ľudia chceli chrániť pralesy, musia túto krásu vidieť a pochopiť dôležitosť jej ochrany. Vzdelávanie o ochrane životného prostredia by malo existovať v západných krajinách ako sú USA, rovnako ako aj v krajinách, kde sa dažďové pralesy nachádzajú (napr. Bolívia, Madagaskar).

Ľudia v Spojených štátoch musia pochopiť akú úlohu hrajú pri strate pralesov. Napríklad, kupovaním istých výrobkov ako mahagón podporujú vyrubovanie pralesov v iných krajinách. Ak vynaložíme námahu, aby sa naučili niečo o životnom prostredí, dokážu pochopiť, čo vyrubovaním pralesov strácame. Môžeme sa tiež rozhodnúť podporovať firmy, ktoré pomáhajú pralesom.

V krajinách, kde sa pralesy nachádzajú, miestni ľudia mnohokrát nevedia, prečo sú dažďové pralesy dôležité. Cez vzdelávanie sa títo ľudia môžu naučiť, že lesy zabezpečujú základné suroviny (napr. čistú vodu) a sú domovom rastlín a zvierat, ktoré nežijú nikde inde na svete. Málo detí na Madagaskare vie, že lemury nežijú v Amerike. Sú celkom hrdé, keď sa dozvedia, že lemury žijú len a jedine na Madagaskare.Autorom všetkých článkov na tejto stránke je Rhett Butler. Do slovenčiny preložila Marianna Takáčová.WORLD.MONGABAY.COM/SLOVAK
Informácie o mongabay


Tropické dažďové pralesy
Madagaskarom
Fotos
Anglická

Tropické dažďové pralesyTropické dažďové pralesy | Madagaskarom | Fotos | Informácie o mongabay | Anglická

About | Privacy
© Rhett Butler 2010